Przejdź do głównej zawartości

Szkolenia biznesowe i sprzedażowe

Nie obejmuje nic więc nic innego w tym, że kolejne firmy prześcigają się w ofertach coraz to bardziej wymyślnych szkoleń. Nie zawsze a to, co nowoczesne, jest najdoskonalsze - czasami najbardziej pomocne okazują się stare, sprawdzone metody szkoleń.

Istnieje kilka kryteriów, które pozwalają stwierdzić, czy dane szkolenie biznesowe będzie dobre, czy jednak lepiej poszukać czegoś innego. Warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest się kierować podczas wyboru szkolenia - pozwala to dokonać przemyślanego, rozsądnego wyboru również tak zainwestować swoje pieniądze

Czas trwania szkolenia - czyli "dłużej" nie znaczy "lepiej"

Wielu osobom wydaje się, że jeśli szkolenie będzie żyło dłużej, to jego uczestnicy zdobędą znacznie więcej niezbędnej wiedzy również informacji na temat sprzedaży. Wbrew pozorom - wyjątkowo często sytuacja jest wręcz odwrotna. Jednodniowe lub dwudniowe szkolenia pozwalają prowadzącym na przekazanie całej niezbędnej wiedzy, a uczestnicy nie zdążą przez ten czas znudzić się szkoleniami oraz wykładami także podchodzą do nich z dużym entuzjazmem. Często znacznie lepsze efekty przynosi szkolenie krótkie, lecz konkretne oraz pozbawione "lania wody", niż dłuższe szkolenie, po którym uczestnicy będą stanowili problem z oddzieleniem faktycznie istotnych informacji od tych, które mogliby spokojnie pominąć.


Artykuł na blogu: https://www.konferencjenaukowe.edu.pl/


Jak stosować informacje zdobyte na szkoleniu w praktyce?

Dobre szkolenie sprzedażowe powinno jasno także konkretnie wskazać uczestnikom sposoby na wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce. Innymi słowy - takie szkolenie nie powinno kończyć się na sali wykładowej, lecz trwać dalej podczas pracy uczestników szkolenia. Przykładem takiego działania mogą być zadania dawane uczestnikom szkoleń - dzięki nim są oni niejako "zmuszani" do wykorzystywania swojej wiedzy w praktyce, i po jakimś czasie właściwe działanie stoi się dla nich nawykiem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Aspekty prawne w branży budownictwa

Budownictwo i inwestycje na rynku nieruchomości - te dwie rzeczy najczęściej kojarzą nam się trochę z rynkiem giełdowym, trochę aranżacją wnętrz a trochę z kwestiami technicznymi. Mało jednak osób zdaje sobie sprawę, że aby mieć się z z powodzeniem nieruchomościami, należy także dość dobrze znać zagadnienia prawne... Prawo a inwestycja w nieruchomość Zapewne wiele osób w ostatnim czasie powie, że przecież można po prostu wynająć dobrego prawnika, który odpowie na wszelkie trudności. Niemniej jednak do końca tak nie jest - prawnik ma za zadanie pytać o zgodność naszych inwestycji z prawem, występować w imieniu firmy, reagować w przypadku problemów czy dbać np. o to, aby umowy były tożsame z prawem. Niemniej jednak inwestor sam musi ocenić, czy w danym miejscu inwestycja będzie miała sens. A z kolei, aby to zrobić, potrzebna jest choćby i podstawowa wiedza odnośnie tego, jaki może być tu najwyższy budynek, jaka architektura, jak można wykorzystać okoliczne działki... Na temat: https: